Sıkça Sorulan Sorular

Q?

Kamp yerimiz nerede?

A.

Eğriova Tabiat Parkı - Kamp Bozayı Beypazarı ilçesine 50 km uzaklıkta Karaşar beldesini geçince Eğriova yayla serisi içinde göl kenarında 20.000 hektarlık ormanlık alan içerisindedir. Ankara'ya 150 km uzaklıkta olup, ortalama 2-2.5 saat içerisinde ulaşılabilir. 

Q?

Kamp kapasiteniz ne kadar?

A.

80 misafirimizin rahatlıkla konaklayacağı çadırlı tesisler ve altyapı mevcuttur.

Q?

Kamp / Program uzunlukları ne kadar?

A.

Günübirlik, 1-2 gece konaklamalı ve 1 haftalık yaz kampı programları planlanmaktadır. Bunların dışında özel programlarda (bootcamp, yoga, fotoğrafçılık, teamwork, vb) planlanır.

Q?

Her personele kaç öğrenci düşüyor?

A.

Yaş gurupları ve aktivitelere göre değişmekle beraber, 4 öğrenciye 1 aktivite lideri görev almaktadır.

Q?

Kamp çalışanlarının adli sicili var mı?

A.

Tüm kamp personelinin seçimi yapılırken adli sicil kayıtları, yasal belgeler ve referans araştırmaları titizlikle yapılmaktadır. 

Q?

Kamp merkezine transfer servisiniz var mı?

A.

19 kişilik son model ulaşım araçlarımız bulunmaktadır. Taşıma konusunda lokal talimatlara uygun yetkili acenteler ile anlaşmamız vardır.

Q?

Çadır talepleri için özel istekler alıyor musunuz?

A.

Özel isteklerinizi her zaman kamp yönetimimizle ile görüşebilirsiniz.

Q?

24 saat tıbbi müdahale için sağlık personeli var mı?

A.

Kamp yerinde ilkyardım ünitesi bulunmaktadır. Kamplar boyunca hemşire görev almaktadır. Tüm personel İlkyardım eğitimi almıştır.

Q?

Cankurtaranınız var mı?

A.

Evet. Su aktivitelerinden sorumlu ve görevli tüm personel cankurtaranlık eğitimi almıştır. Kamp direktörümüz Sinan DURU Türkiye’nin ilk uluslararası cankurtaran eğitmeni olup bu konuda çok titizdir.

Q?

Çocuğum hastalanırsa?

A.

İlk müdahalesi kamp hemşiresi tarafından yapılır. Daha sonra sizinle irtibat kurularak gerekiyor ise ikincil müdahale konusunda sizinle ortak hareket edilir.

Q?

Çocuğumun yiyecek alerjisi varsa?

A.

Kamp merkezimizin profesyonel mutfağında doğal ve yerel malzemelerle gıda mühendisimiz ve diyetisyenimiz tarafından çocuğun gelişimi için en uygun besleme tarzı seçilir ve yemeklerin buna uygun şekilde hazırlandığına emin olunur.

Bazı yiyeceklere karşı alerjisi olan kampçılarımıza özel seçenekler sunmak için ailelerle yakın iletişime geçilir.

Q?

Çocuğumda ev özlemi olursa?

A.

Ev özlemi gelişimin ve büyümenin doğal bir parçasıdır ve değişik derecelerde seyreder. Ev özlemi bir hastalık değildir ama insan doğasının bir parçasıdır. Ev özlemi konusunda çok açığız ve bunu kampçılarımızla konuşur ve nasıl hissettiklerini paylaşmaları için destekleriz. Kampçılara böyle hissetmelerinin çok doğal ve normal olduğunu anlatıp bu duygu ile kendilerini  kötü hissetmelerine izin vermeyiz.

Böyle hisseden kampçılarımıza hedefler koyarak onları cesaretlendirir ve geliştirdikleri tek başına ayakta kalma duygusu hakkında ailelerinin bununla

gurur duyacağını anlatıp olumlu hissetmelerini sağlarız. Ev özlemi nadir olarak ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkar. 24 saat sonra hala kampçımız kendini ev özlemi konusunda kötü hissediyorsa sizi arayıp uzmanımızla birlikte  ne yapacağımıza  karar veririz.

Q?

Kamp süresince çocuğumla nasıl iletişime geçeceğim?

A.

Öncelikli olarak çocukların üzerinde cep telefonu taşımalarına izin vermeyeceğiz.

Kamp yönetimine 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz ile sizin görüşebilmeniz için gün içerisinde belli bir saat belirlenecektir. E-posta gönderebilirsiniz, çıktılarını çocuğunuzla paylaşırız. Bu onları çok mutlu edecektir.

Q?

Hakkınızda daha fazla nasıl bilgi edinebilirim?

A.

Sizinle kamp ateşinde bir bardak kahve içmek isteriz. Ama zamanınız yoksa bizde sizi ziyaret edebiliriz.

Q?

Ne kadar zamandır bu işin içindesiniz?

A.

Kamp yönetimimiz konularıyla ilgili 10 yılı aşkın tecrübeye sahiptirler. Ulusal ve uluslararası tüm mesleki yeterlilik belgelerine sahiptirler. Özgeçmişlerine personel bölümünden ulaşabilirsiniz.

Q?

Eğitmenlerin deneyim ve eğitim geçmişi nedir?

A.

Aktivite Liderlerimiz konularında özel eğitime sahip ve sertifikasyonları tamamlanmış yüksek öğrenim mezunları ve öğrencileridir. (Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Rekreasyon, Antrenörlük, İletişim, Sinema ve Televizyon, Müzik, Drama). Her sezon öncesi gerekli eğitimleri tekrarlarlar.

Q?

Çadırlar kaç kişiliktir?

A.

Çadırlarımız 30 metrekare olup 8 kişiliktir. Kız ve erkek çadırları ayrıdır. Her çadırda bir eğitmen kalır. 24 saat boyunca nöbet sistemi vardır. Çadırlarımız gece 11 den sonra her iki saatte bir kontrol edilir.

Q?

Kampçılar yapacakları aktiviteleri nasıl belirliyorlar?

A.

Genel aktiviteler kamp yönetimi tarafından belirlenmekle beraber, serbest zaman aktivitelerinde kendi tercihlerini kullanırlar.

Q?

Çocuğum bazı aktiviteleri yapmak istemezse?

A.

Aktiviteye karşı neden isteksiz olduğu çocuk eğitim ve gelişim uzmanı ile tespit edilir. Uygun bir hareket tarzı uzman tarafından geliştirilir.

Q?

Hava durumu ve iklim şartları nelerdir?

A.

Kampımız ortalama 1.500 metre yükseklikte olup, göl kenarında, sarı çam ormanları ile çevrilidir. Doğal olarak hava durumumuz size farklı gelecektir. Gündüzleri sıcak olmakla beraber, akşamları serin geçmektedir.

Q?

Kampa kayıt olmadan önce kamp merkezinizi ziyaret edebilir miyiz?

A.

Elbette. ÇOK MUTLU OLURUZ.